Religie świata- podział

Na drugim miejscu w kategorii najbardziej rozpowszechnionych religii świata znajduje się islam. Jego wyznawcy określani są mianem Muzułmanów. Na czym opiera się ten powszechnie znany system wierzeń? Sprawdź to podczas lektury naszego wirtualnego kompendium wiedzy poświęconego tej religii.
Muzułmanie wyznają jako bóstwo absolut wiarę w Allaha, który jest istotą sacrum- potężna, gigantyczna oraz niemożliwa do pojęcia przez ludzki umysł. Celem jest czynienie dobra przez całe życie po to, aby po śmierci spotkać się z Allahem. Mimo że to on stworzył świat, dobro i zło i rządzi losem Szafki gazowe cena jednostki, decydując o takim a nie innym życiu danego człowieka, w islamie wyszczególnia się także kilku bardzo ważnych proroków, z czego cały świat doskonale zna Mahometa, który jest najważniejszy po Allahu dla wszystkich muzułmanów.
Jeśli chodzi o to, w jaki sposób człowiek powinien żyć będąc gorliwym wyznawcą islamu, to obowiązkowo musi wierzyć w Allaha, wyznawać nauki jakie głosił Mahomet, ale też i pamiętać o pięciu podstawowych obowiązkach religijnych każdego muzułmanina.

Mowa tu nie tylko o wyżej wspomnianym wyznaniu wiary, ale też i odmawianiu modlitw, które głoszone są po arabsku i odbywają się aż pięć razy dziennie. Po trzecie trzeba czynić dobro względem ludzi wymagających potrzeby, a przez jeden dzień w miesiącu konieczne jest powstrzymanie się od jedzenia i picia, współżycia seksualnego, czy też używek typu palenie papierosów. Ma to być ścisły i restrykcyjny post, który obowiązuje od wschodu do zachodu słońca. Na koniec jeszcze wzmianka na temat przymusowej pielgrzymki do Mekki, którą odbyć trzeba w przypadku każdego muzułmanina przynajmniej jeden raz w życiu.
Autor artykułu: fizjoterapeuta Poznań