Chrześcijaństwo

Do powszechnie znanych systemów religijnych zarówno licząc od zarania dziejów, jak i patrząc na współczesną klasyfikację wierzeń najpopularniejszych na świecie, zalicza się judaizm, buddyzm, czy też islam oraz hinduizm. Zdecydowanie najwięcej jest natomiast wyznawców religii chrześcijańskiej. Na podstawie statystyk sprzed kilku lat, chrześcijan było na całym globie ponad trzydzieści pięć procent w zestawieniu z wszystkimi wyznawcami wszelkich religii.
Chrześcijanie wyznają wiarę https://uzuzanny.pl/kontakt/oferty-i-pakiety/ w jednego Boga, zatem jest to religia którą należy określić jako monoteistyczna. Celem jest dążenie do życia szczęśliwego w życiu pośmiertnym, wieczystym, na co człowiek sobie zapracowuje przez całą swoją ziemską egzystencję. Bóg w rozumieniu wyznawców chrześcijańskich traktowany jest jako istota trójosobowa – Bóg Ojciec, Jezus Chrystus oraz Duch Święty.

Nie chodzi o to, aby poprzez kontakt z Jezusem człowiek czynił dobro, nie koncentrując się jedynie na mechanicznym wykonywaniu różnorodnych ceremonii religijnych, czy wypełnianiu rytuałów religijnych. Chodzi o dobre uczynki, ale i kontakt z Bogiem, w znaczeniu duchowym, mistycznym. Wszystko to po to, aby zrozumieć to co święte i co na pierwszy rzut oka, bez głębokiej wiary, kompletnie nierealne do pojęcia ludzkim rozumem. Chodzi o to, żeby Jezusa Chrystusa jak najbardziej poznać i czyni się to za pośrednictwem rozmowy z nim w modlitwach, medytacji chrześcijańskich, przeżywania świąt i pielęgnowania tradycji. Jezus czynił cuda, był miłosierny, uzdrawiał, wybaczał, nauczał, przez ponad trzydzieści lat swojego ziemskiego żywota, a wszystko to po sobie pozostawił i jego to po dziś w chrześcijaństwie przekazywane z pokolenia na pokolenie. Biblia to święta księga wszystkich wyznawców religii chrześcijańskiej.
Autor artykułu: