Buddyzm

Jedną z najpowszechniejszych religii świata okazuje się buddyzm. W przypadku tego systemu wierzeń zupełnie jego wyznawcy nie mają dążenia do tego, aby spotkać się z Bogiem, który jest dla nich totalnym absolutem. Wierzą w Buddę, ale kierując się jego słowami- są zdania, że nie ma sensu roztrząsać oraz analizować kwestii postrzegania istoty boskiej jako absolutu, bowiem celem jest uzyskanie szczęścia i ta droga nie wymaga zahaczania o temat gruntownych przemyśleń na temat Boga. Buddyści owszem wyznają kult Buddy, ale prawdę powiedziawszy nie jest to coś co przypomina wyznawanie wiary w naszym chrześcijańskim rozumieniu. Wszystko za sprawą faktu, że Siddhartha Gautama, czyli Budda nigdy nie określał i nie definiował sam siebie jako istoty boskiej. Był mentorem, przewodnikiem dusz, nauczycielem- ale nigdy nie żądał od swych wyznawców, by nazywali go bogiem.

Jako boga zaczęto go natomiast traktować w pewnym sensie samoistnie i kompletnie niezależnie od niego. Powodem stał się fakt, że Gautama po prostu osiągnął spokój i szczęście, więc udało mu się uzyskać duchowe oświecenie, jakie ostatecznie doprowadziło go do wyzwolenia z ciągłej reinkarnacji, więc bezustannego rodzenia się i umierania w ciągle nowych odsłonach.
Buddyzm zakłada, że największym szczęściem człowieka powinno być właśnie to, co udało się uzyskać Gautamie, czyli dobrnięcie do finiszu reinkarnacji i do tego w swym żywocie, poprzez szereg dobrych uczynków, powinien dążyć każdy wyznawca tejże religii. Ponadto,chwytaki przeładunkowe warto też wspomnieć, że wszystkie przemienienia się człowieka przez sporą grupę błędnie interpretujących buddyzm wiążą się wyłącznie z cierpieniem i nieszczęściem, jakie określa się jako nieuchronione. Nie jest tak, wszystko zależy od tego, jak jednostka zachowywała się i co czyniła w życiu wcześniejszym.
Autor artykułu: frezowanie CNC