Buddyzm

Jedną z najpowszechniejszych religii świata okazuje się buddyzm. W przypadku tego systemu wierzeń zupełnie jego wyznawcy nie mają dążenia do tego, aby spotkać się z Bogiem, który jest dla nich totalnym absolutem. Wierzą w Buddę, ale kierując się jego słowami- są zdania, że nie ma sensu roztrząsać oraz analizować kwestii postrzegania istoty boskiej jako absolutu, bowiem celem jest uzyskanie szczęścia i ta droga nie wymaga zahaczania o temat gruntownych przemyśleń na temat Boga. Toyota Prius Buddyści owszem wyznają kult Buddy, ale prawdę powiedziawszy nie jest to coś co przypomina wyznawanie wiary w naszym chrześcijańskim rozumieniu. Wszystko za sprawą faktu, że Siddhartha Gautama, czyli Budda nigdy nie określał i nie definiował sam siebie jako istoty boskiej. Był mentorem, przewodnikiem dusz, nauczycielem- ale nigdy nie żądał od swych wyznawców, by nazywali go bogiem.

Jako boga zaczęto go natomiast traktować w pewnym sensie samoistnie i kompletnie niezależnie od niego. Powodem stał się fakt, że Gautama po prostu osiągnął spokój i szczęście, więc udało mu się uzyskać duchowe oświecenie, jakie ostatecznie doprowadziło go do wyzwolenia z ciągłej reinkarnacji, więc bezustannego rodzenia się i umierania w ciągle nowych odsłonach.
Buddyzm zakłada, że największym szczęściem człowieka powinno być właśnie to, co udało się uzyskać Gautamie, czyli dobrnięcie do finiszu reinkarnacji i do tego w swym żywocie, poprzez szereg dobrych uczynków, powinien dążyć każdy wyznawca tejże religii. Ponadto, warto też wspomnieć, że wszystkie przemienienia się człowieka przez sporą grupę błędnie interpretujących buddyzm wiążą się wyłącznie z cierpieniem i nieszczęściem, jakie określa się jako nieuchronione. Nie jest tak, wszystko zależy od tego, jak jednostka zachowywała się i co czyniła w życiu wcześniejszym.
Autor artykułu: frezowanie CNC